środa, 22 października 2014

Mozaiki są jak kwiaty z bajki

Oczywiście nie wszystkie. Jest jednak firma, która tworzy takie rzeczy. Tworzy rzeczy niewiarygodne, wspaniałe, zatykające dech w płucach. Jedyna taka, jedyna w swoim rodzaju. To oczywiście SICIS. A właściwie SICIS The Art Mosaic Factory. W pełnej nazwie jest wszystko. Artyzmem w tej fabryce doprawdy jest prawie wszystko. Od produkcji szkła we własnej hucie, poprzez wzornictwo, dobór kolorów i w końcu wykonanie. Ilekroć tam jestem, jestem zawsze pod niewyobrażalnym wrażeniem, że można tworzyć tak wspaniałe dzieła sztuki. W ostatnim czasie czujemy w firmie nawrót wśród projektantów do jednego z katalogów. To od tego katalogu wziął się tytuł posta:Flower Power. Właściwie niech obrazy mówią za siebie... Na razie zwracam uwagę na kolorystykę i wzornictwo...To tylko przykłady. Jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć cały katalog, podeślę. I nie tylko Flower Power. Tematów jest dużo, dużo więcej. Jednak Flower Power pokazuje jakim artyzmem nacechowane są mozaiki SICIS'a. Szkło barwione jest w masie co daje głębię kolorów i nasycenie. Minimalne ubytki też nie są groźne, bo przecież wyjdzie z pod spodu dokładnie ten sam materiał.
Co do jakości wykonania, warto zerknąć na następne zdjęcie.
To nie jest "pikselowa" układanka. Wzór tworzą odpowiednio docięte elementy. Odpowiednio co do wielkości i kształtu. To robota prawie jubilerska. Wykonują ją absolwentki specjalnej szkoły z Ravenny. Ta szkoła działa podobnie do Akademii Sztuk Pięknych - wychowuje artystów.Zdjęcie zrobiłem swoim SUPER TELEFONEM to i jakość nie najlepsza, ale widać jak pracuje się w tej fabryce! Czapki z antresoli, gdzie jest showroom, lecą z głów ;)

SICIS'owe obrazy wykonane z mozaiki to nie tylko kwiaty. Warto wejść na ich stronę, aby poznać geniusz tej firmy. Warto naładować magazynek przed kolejną rozmową z inwestorem, aby przekonywać do możliwości obcowania z takim produktem na co dzień. I niekoniecznie muszą być to aż tak wspaniałe elementy. SICIS w każdej łazience, hasło, które parę lat temu wymyśliłem jest jak najbardziej aktualne. Bo można mieć mozaikę SICIS'a za naprawdę niewielkie pieniądze. Jeżeli kogoś to interesuje, to bardzo proszę o kontakt... :)

renek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz