piątek, 12 kwietnia 2013

Gdy nie ma miejsca na bidet

Post o higienie intymnej to może nie kij w mrowisko, ale naprawdę sporo osób w różny sposób na jego treść zareagowało. Najwięcej pojawiło się zapytań co robić, gdy na bidet faktycznie nie ma miejsca, a chęci na higieną są. Najczęściej zachodzi taka sytuacja, gdy wyposażamy pomieszczenie o małej powierzchni, pomieszczenie zwane najczęściej małą łazienką lub ubikacją. Funkcje kąpielowe schodzą tam na plan drugi lub w ogóle nie wchodzą w grę. Projekt nowego pomieszczenia lub pomieszczenia przygotowywanego do remontu to sytuacja wyśmienita, nic nas prawie nie ogranicza i wszystko prawie można przewidzieć. Gorzej jak chcielibyśmy zmiany wprowadzić z jak najmniejszą ingerencją w istniejącą sytuacje. To może być trudne, a na co musimy zwrócić uwagę napiszę pod koniec postu.

Rozwiązania tytułowego problemu zasadniczo są dwa: zastosowanie toalety myjącej ( lub deski z funkcją mycia ) albo baterii zwanej bidetką.

Pierwsze rozwiązanie moim zdaniem jest optymalne. Wygoda, komfort, prostota i skuteczność to jego główne cechy. Ostania nowość firmy GEBERIT z projektu AquaClean to myjąca toaleta SELA. Toaleta myjąca, w kształcie wyglądająca jak zwykła miska WC.Prawda, że ładna? Pod deską ukrywa dwie rzeczy - delikatnie myjącą dyszę, z której wytryskuje woda w temperaturze ciała. Woda jest napowietrzona, dzięki temu strumień jest delikatny i niezwykle efektywny w myciu. A samej wody zużywamy tylko około 1,5 litra na minutę.

Pod deską ukryty jest też system sterowania.
Dzięki temu zewnętrzna prostota i zgodność linii deski z ceramiką jest zachowana. Sterować położenie dyszy oraz ciśnienia strumienia można również prostym, funkcjonalnym pilotem.


Dysza przed i po każdym użyciu jest dezynfekowana bieżącą wodą.

Wersją tańszą jest deska myjąca AquaClean 4000. Wymaga ona jednak odpowiedniego kształtu miski WC co nie zawsze jest łatwo dobrać. Kształt miski, a właściwie zgodność kształtu z deską można sprawdzić stosując odpowiedni szablon.


Udało nam się dobrać ciekawą ceramikę do tej deski, co powoduje, że zestaw ten jest dość popularny a przede wszystkim akceptowany przez projektanta i co ważniejsze inwestora. Bo cena jest bardzo atrakcyjna.Pytanie postawione wcześniej - co zrobić aby bez demolki poczuć się dużo bardziej komfortowo w istniejącej toalecie? - wymaga ciągle odpowiedzi. Pierwszy warunek to sprawdzenie, czy jest w pobliżu istniejącej miski WC źródło prądu. Grzałka zasilanie mieć musi. O drugiej sprawie już wspomniałem - szablonem trzeba sprawdzić czy deska do miski pasuje kształtem. Jeżeli oba te warunki są spełnione, wymieniamy deskę, podłączamy i na naszej twarzy pojawia się uśmiech. Jeżeli kształt jest nie taki, to też nie ma co rozpaczać. Wymiana miski WC to nie jest dramat i należy o tym pamiętać. Hydrauliczna kosmetyka. I uśmiech też się pojawia.

Drugie rozwiązanie tytułowego zagadnienia, czyli bidetka. Bidetka to bateria, która ma pomagać w rozwiązaniu problemu, który jest omawiany. Za pomocą małej słuchawki prysznicowej podłączonej do baterii umywalkowej lub baterii osobno podłączonej do ściany w pobliżu miski ustępowej.

Na pewno jest rozwiązaniem najtańszym. Jednak niestety nie jest to rozwiązanie najszczęśliwsze. Problemy to na pewno specyficzna gimnastyka, którą należy stosować przy użyciu słuchawki. Na pewno to kwestia wprawy, aby nie zalać połowy łazienki i siebie przy okazji. Kiedy słuchawka ma zawór odcinający niestety zdarza się zapomnieć o zakręceniu zaworu w baterii. Wtedy może się zdarzyć, że pod wpływem zmian ciśnienia w sieci, pod naszą nieobecność spowodujemy niekontrolowane zalanie łazienki i oby tylko łazienki...

Oczywiście program AquaClean jest szerszy i występują w nim inne urządzenia.
INNE PRODUKTY AQUACLEAN Baterie bidetki są produkowane przez wielu różnych producentów i w bardzo różnych formach. Wszystko zależy od koncepcji projektu, jego budżetu i wyboru inwestora. I bardzo dobrze. Byle tylko podjąć problem bez zahamowań i obaw.

renek
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz